Results > Posts Tagged With > Windows 7 Home Basic

Windows 7 Türkçe fiyatları

Windows 7  fiyatları iki ayrı şekilde belirleniyor.  Bunu şöyle açıklayabiliriz; Donanım üreticilerine verilen, yani windows 7’nin bilgisayar ile alınması halinde daha ucuz bir windows 7 Türkçe fiyatı sözkonusu iken kutulu olarak yani BOX dediğimiz şekilde bilgisayardan hariç alınması durumunda fiyatlar yükseliyor.
Birçok bilgisayar üretici firma şimdiden programa katılmış durumda. Hatta windows vista’nın ücretsiz olarak windows 7’ye yükseltilmesi 31.01.2010 tarihine kadar mümkün.
Bir bilgisayarla gelen Windows 7 Türkçe fiyatları henüz belirlenebilir olmasa da özellikle Vista’dan yükseltme hakkındaki Microsoft Türkiye sitesindeki açıklama ise şu şekilde:
Katılımcı kişisel bilgisayar üreticilerinin her birinin belirlediği koşullara uyan, Windows Vista içeren bir kişisel bilgisayarı bir perakende satıcıdan veya doğrudan kişisel bilgisayar üreticisinden satın aldığınızda bir Windows 7 Yükseltmesi alabilirsiniz. Windows 7 Yükseltme Seçeneği Windows Vista Home Premium, Business ve …

Read More » 1 Comment »

Windows 7 sürümleri

İleride daha ayrıntılı bir şekilde incelemesini yapmayı düşündüğümüz 7 adet Microsft Windows 7 sürümleri (Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise) aşağıda genel özellikleri ile birlikte özetlenmiştir;
1- Windows 7 Starter 
Sürümler arasında karşılaştırma yapıldığında serinin en düşük  sürümü olan Windows 7 Starter sürümünün en büyük dezavantajı aynı anda üçten fazla uygulamanın çalışmasına izin vermemesi olsa da buna dezavantaj demek de çok doğru değil. Çünkü Microsoft, Starter sürümünü dizüstü bilgisayarlar ile birlikte sunmayı planlıyor. Düşük performanslı netbooklarda sorun yaşamak ve geri uyumluluk amaçlayan Microsoft  bu şekilde geniş bir yelpazeyi de mutlu etmeyi hedefliyor.
Microsoft gelişmekte olan ülkelerde Windows 7’nin fiiyatı daha ucuz olan Starter sürümünü satarak zayıf netbooklarda Windows XP’nin yerini almayı amaçlamakta.
Win7 Starter’da bulunmayan özellikler; Windows Aero, sistem yedekleme, Windows Media Center ve 64 bit desteği bulunmuyor. Ayrıca …

Read More » 0 Comments »