Hakkında

Adından da kolaylıkla anlaşılacağı üzere windowsturkce.com sitesi, Microsoft’un en çok kullanılan ürünü olan windows yazılımını incelemek ve hakkında yorumlar ve bilgiler sağlamak amacını şiar edinmiştir.

Sitemiz resmi olmayan bir destek ve yardım sitesi olup, tamamen Microsoft’tan bağımsızdır. Bu bağlamda bir TİCARİ MARKA olan Microsoft ve Windows terimleri sadece yine onların menfaatleri doğrultusunda ve kullanıcılarına yardım amaçlı olarak kullanılacaktır. Bu nedenle sitemizde ticaret hukukunun haksız rekabet teşkil etmeme prensibi geçerli olduğundan, bu marka ve ürünler ile rekabet edilmeyecek, serial, crack, key gibi korsan yazılımı indirme ve kullanmayı özendirici bilgiler verilmeyecek, windows’un alternatifleri yayınlanmayacaktır.  Bu çekincelerin amacı Microsoft’un yansı sitesi olmaya çalışmak değil, biraz yukarıda da açıkladığımız üzere MS.’un marka haklarını ihlal etmemektir ki hukuka her Türk vatandaşı gibi saygılıyız.

Sitemizde mümkün olduğunca tüm sürümler hakkında bilgi verilmeye çalışılacak, yepyeni güncel haberler, güncellemeler ve windows hataları ve çözüm yolları işlenmeye çalışılacaktır.

Sitemiz internetten edindiği bilgileri mümkün olduğunca çeşitli kaynaklardan toplayacak, gerekirse çeviriler yaparak Windows’un Türkçe sürümünü kullanan TC. Vatandaşlarına, belki de Microsoft’un kurumsal sitesinde olmayan ipuçlarını vermeye çalışacaktır.

Konumuz windows olsa da yardımcı programlar da işlenecek, bilgisayarı kolay ve hatasız kullanmanız, sisteminizin güvenli olmasına katkıda bulunmaya çalışılacaktır.

Bir cevap yazın