Windows 8 Tablet PC

Windows 8 tablet pc teknolojisi için Intel’in donanım ortaklarıdan Clover Trail kullanan Windows 8 hibrit cihazlar üretildi. Aşağıda kısaca tanıtımını yapacağımız her tablet Intel’in Z2760 Atom işlemci (Clover Trail), 1.8GHz kadar çalışan bir çift çekirdekli, system-on-chip içeren makineleri. Windows 8 tablet pc diyebileceğimiz bu Clover Trail cihazlar Ultrabooks, dizüstü bilgisayarlar ve Core kalibreli işlemciler gibi değil, ancak bu 10 saatten fazla dayanan pil ömrü oldukça önemli.

Belki daha da önemlisi, Windows 8 tablet cihazlar seyahat ideal bilgisayarlar. İnce ve hafif tablet pc, beraberindeki klavye dock evlendi.  Yeni windows 8 tablet bilgisayarlar ile iPad ve Ultrabook zamanı geçmiş olabilir…

İşte bazı windows 8 tablet pc markaları ve modelleri :

Acer Iconia W510 tablet PC:

 

 

 

 

 

Parlak stiliyle 10.1-inç, 1280×800 ekran sahip olan W510 ile 11.6-inç Clover Trail … Kalınlık sadece 8.9mm. Acer Iconia W510 tablet pc’nin uzanır klavye ve dock dahil 18 saate kadar pil ömrü bulunduğu söyleniyor. Tablet hoparlörler, SIM yuvası, ve microSD, microUSB ve HDMI portları ve USB 2.0 bağlantı noktası bulunuyor.

Asus VivoTab tablet PC

Asus, Android tabanlı tablet / dizüstü melez üretimleri sayesinde önemli bir deneyime sahiptir ve şimdi şirketin yeni Windows 8 ile çalışan VivoTab ciddi bir verimlilik için tasarlanmış. Cihazın 11.6 inç, 1,366 x768 ekran Super IPS + panel ve sistemi not alma ve çizim için ideal. Sadece 8.3 mm kalınlığında tablette, bir 8-megapiksel kamera da bulunuyor, ve ağırlığı 1.5 kg altında. Opsiyonel klavye, ekstra pil ömrü ve USB bağlantı noktası bulunan Asus Vivotab tabletin endüstriyel tasarımı sade ama şık. Yanda bulunan güç beslemesi ise eski Iphone şarj bağlantısına benziyor…

Dell Latitude 10 tablet pc


Küçük ve hafif stil, ama güçlü iş özellikleri ile ilgili olarak, 10-inç, 1366×768 tablet yuvası ve değiştirilebilen pil, çünkü görünüşe göre, Clover Trail işlemcilerin bile güç verimliliği daha fazla pil ihtiyacını engellemez… İsteğe bağlı yuvası tam boyutlu USB portu, SD kart yuvası ve Ethernet desteği içerir. Dell ayrıca Dell Latitude 10 Veri Koruma ve Şifreleme, çalışan verileri kilitlemek isteyen BT departmanları hitap edecek bir özelliğe sahiptir (Güvenlik için Smart card özelliği).  1,6 kilo ağırlığında olan Dell Latitiude 10 RT tablet, 10.5mm kalınlığında. Dell tablet ile yine tasarımı değil, işlevi hedeflemiş görünüyor.

HP Envy x2 Tablet PC

Envy x2 tablet pc ile dock a tableti takın ve bir klasik kapaklı dizüstü bilgisayara benzesin. HP mandalları manyetik hem de fiziksel kullanarak, basit bir yerleştirme deneyim yaratmak için önemli bir tasarım çaba harcamış. Zarif, güven uyandıran bir tasarımı var. Özellikle dizüstü bilgisayar modunda, gerçekten ayrı bir tablet gibi görünmüyor. HP Envy x2 tablet 11.6-inç, 1,366 x768 ekran ile karşınızda.
Diğer HP mobil sistemlerinde olduğu gibi, Envy x2 entegre gelişmiş ses kalitesinin yanı sıra ön ve video konferans için arkaya bakan kameralara sahip. Envy X2 tablet 8.5mm kalınlığında… Çoğu Windows 8 tabletler gibi, Envy x2 de bulunan yerleşik sensörler, ivme ve hareket algılama ve görüntü yönünü etkinleştirmek için jiroskop gibi çalışıyor…

Lenovo ThinkPad 2 tablet Pc

Lenovo’nun Clover Trail içeren 10.1-inç form faktöründe sade bir tablettir. Lenovo ThinkPad2, 1366×768 ekran bir Wacom digitizer entegre ve basınç hassasiyeti 1.024 seviyelerini destekleyen bir kalemi içerir, potansiyel olarak bu sanatçılar için ideal bir araç olarak düşünülmüştür. Bir USB bağlantı noktası harici cihaz bağlantısı için yer almaktadır. Tablet 9,8 mm kalınlığındadır. ThinkPad 2 dock “sabit dok” değildir. Bunun yerine, sadece Lenovo klasik klavye Bluetooth versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

Samsung Smart PC tablet

Seri 5 Slate olarak bilinen Samsung Smart tablet PC, 11.6 inç, 1,366 x768 ekran özellikleri ve doğrudan tam kapaklı deneyim ve  için şık bir klavye dock ile birbirine bağlanır. Ekranda bir Wacom digitizer ve tam S Pen desteği (aynı teknoloji Galaxy Note akıllı cep telefonlarında da kullanılır) bulunmaktadır.  Samsung Smart PC iki  adet kameraya sahiptir. Öne bakan (2 megapiksel) ve kolay video konferansı için arkaya dönük (8 megapiksel) kamera barındırır.
Samsung Ultrabook gibi, 5 Serisi akıllı, şık görünümlüdür. (Samsung bu renk stilini “mistik mavi” olarak adlandırıyor).

Microsoft Surface Tablet PC

Microsoft geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir toplantıda Surface adını verdiği yeni nesil tablet bilgisayarını tanıtımını yaptı. Şık stili ile dikkati çeken Microsoft Surface tabletler, biri Nvidia Tegra 3+, diğeri ise Intel Ivy Bridge tabanlı olmak üzere iki farklı donanıma sahip. Windows 8’in hem ARM hem de x86 sürümü olacağı için Microsoft iki değişik konfigürasyon seçimi planlamış görünüyor. Windows RT ile Remote desktop connection (RDP)  uygulaması bulunan tablette Office Access kurulu değil. Office olarak word, excel, powerpoint ve onenote ile kurulu geliyor.