Internet Explorer “Bu web sitesi için bir eklenti çalışmadı” hatası çözümü

Bu web sitesi için bir eklenti çalışmadı veya  bu web sitesi için bir eklenti çalışmadı olası çakışmalar için internet seçeneklerindeki güvenlik ayarlarını denetleyin şeklindeki hata uyarısı genellikle google reklamları yayınlayan sayfalarda ve sitelerde görülmektedir. Bu hata ve daha doğrusu bu problem sayfaların geç açılmasına neden olduğu gibi reklamların görünmemesine de neden olmaktadır.

Hatanın tesbiti:  Internet Explorer sayfasında Google adsense yazı link reklamları text yazı şeklinde görüntüleniyorsa ve ama Google resim reklamları ve 336×280 gibi text reklamlar görüntülenip, flash reklamlar görüntülenmiyorsa “Bu web sitesi için bir eklenti çalışmadı” veya  “bu web sitesi için bir eklenti çalışmadı olası çakışmalar için internet seçeneklerindeki güvenlik ayarlarını denetleyin  hatasını alırsınız.

Sorunlu Internet explorer sürümleri: Internet Explorer 9, Internet Explorer 10

Sorunun gözükmediği explorer versiyonları: IE.8 ve önceki sürümler.

Sorunun kaynağı: Resimli-Görsel Adsense reklamlarının Internet Explorer tarafından güvenli görülmemesi ve sonuç olarak engelleniyor olmasıdır. Flash (.swf) içeren reklamlar Internet Explorer’ın 9 ve sonraki sürümlerinde güvenilir kaynak olarak eklenmediğinde bu hatalara neden olmaktadır.

“Bu web sitesi için bir eklenti çalışmadı” veya  “bu web sitesi için bir eklenti çalışmadı olası çakışmalar için internet seçeneklerindeki güvenlik ayarlarını denetleyin  hatasının çözümü : Aşağıdaki linkleri Güvenilen sitelere eklenmesi ile çözülür.

Browseriniz olan IE’de bir explorer sayfası açın (Tüm IE tarayıcısı ile açılmış sayfaları kapattıktan sonra bu işlemi yapın)

Internet Explorer > Araçlar sekmesi> Internet Seçenekleri > Güvenlik > Güvenilen Siteler kısmına tıklayın.

Siteler butonuna tıklayın.

pagead2.googlesyndication.com
googleads.g.doubleclick.net

yukarıdaki iki url adresini de güvenilen siteler bölümüne ekleyin, kaydedin, IE. sayfasını kapatıp tekrar açın.