Windows RT Windows 8 ve Windows 8 Pro sürümleri karşılaştırması

Windows RT, Windows 8 ve Windows 8 Pro sürümleri karşılaştıması :

Bir çok özelliği radikal değişiklikler içeren Windows 8  işletim sisteminde aslında bolca göz alıcı detay bulunmakta. Açılış ve kapanış sürelerinde gerçekten inanılmaz farklılıkların olduğu Microsoft Windows 8′de,  bilgisayarın yeniden başlama süresi (ReBoot süresi) 8 kata kadar hızlandığını belirtiliyor.

Bu da normalde Windows  7’nin 24-46 saniye arasu süren açılış süresine oranla ortalama olarak Windows 8′in  3.2-6 saniye arası süreceği anlamına geliyor.

Peki hangi sürümü alacağım?

İşte Windows RT Windows 8 ve Windows 8 Pro sürümleri arasındaki farklar :

Windows 8 ve Windows RT işletim sistemlerinin her ikisi de en çok önem verdiğiniz kişiler, uygulamalar ve sitelerle kişiselleştirebileceğiniz, güzel, hızlı ve akıcı bir arabirim sunar. Dokunarak, fareyle ve klavyeyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Windows RT, Windows 8 ve Windows 8 Pro arasında bazı önemli farklar bulunur.

Windows RT tabletler ve bilgisayarlar her yere gidecek şekilde yapılmıştır. İnce ve hafiftir, pil ömrü uzatılmıştır, anında başlarlar ve e-postaya, sosyal ağlara ve uygulamalara bağlı kaldıklarından her zaman güncel olursunuz. Office Ev ve Öğrenci 2013 RT Önizlemesi’ni de içerdiğinden dışarıdayken üretken olabilirsiniz. Windows RT yalnızca belirli tabletlerde ve bilgisayarlarda önceden yüklenmiş olarak sağlanır ve yalnızca yerleşik uygulamaları ve Windows Mağazası’ndan indirdiğiniz uygulamaları çalıştırır.

Adobe Photoshop veya eski Office sürümü gibi bir masaüstü yazılımı yüklemek isterseniz, Windows 8 veya Windows 8 Pro işletim sistemini düşünün.

Windows 8 çok çeşitli yeni tablette, dönüştürülebilen bilgisayarda, Ultrabook’ta, dizüstü bilgisayarda ve hepsi bir arada bilgisayarda önceden yüklenmiş olarak gelir. Windows 8 hem mevcut masaüstü yazılımlarıyla, hem de Windows Mağazası’ndan indirdiğiniz uygulamalar ile çalışır.

Windows 8 Pro size Windows 8’in tüm avantajlarını sağlamanın yanı sıra gelişmiş bir ağ ortamı ve veri şifreleme özellikleri sunar. Sınırlı bir süre için mevcut bilgisayarınızı mükemmel bir fiyata Windows 8 Pro’ya yükseltebilir veya pek çok yeni tablette ve bilgisayarda önceden yüklenmiş olarak alabilirsiniz.

 

 Windows 8 Türkçe ailesi Karşılaştırma Tablosu

Windows RT

Windows 8

Windows 8 Pro

Posta, Takvim, Mesajlaşma, Fotoğraflar ve SkyDrive gibi mükemmel uygulamalar ve Windows Mağazası’nda sunulan pek çok başka uygulama.

Onay işareti
Onay işareti
Onay işareti

Hızlı ve sezgiye dayalı gezinme için Internet Explorer 10 içerir.

Onay işareti
Onay işareti
Onay işareti

Windows Defender, Windows Güvenlik Duvarı ve Windows Update ile güncel kalmanızı ve çok daha güvende olmanızı sağlar.

Onay işareti
Onay işareti
Onay işareti

Daha önceki Windows sürümleriyle kullandığınız programları çalıştırın.

Onay işareti
Onay işareti

Bilgilerinizin güvenliğini korumaya yardımcı olmak için BitLocker teknolojisini kullanarak gelişmiş veri koruması sağlar.

Onay işareti
Onay işareti

Önceden yüklenmiş olarak gelen Office Ev ve Öğrenci 2013 RT Önizlemesi ile daha fazla işi daha hızlı yapabilirsiniz.

Onay işareti

Uzak Masaüstü Bağlantısı ile dışarıdayken bilgisayarınıza bağlanmanızı sağlar.

Onay işareti

Etki Alanına katılarak şirket veya okul ağınıza bağlanır.

Onay işareti

 

 

Bir cevap yazın